101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Policja odwiedza osoby na kwarantannie

Data publikacji: 16.03.2020 11:45
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Osoby objęte kwarantanną w województwie świętokrzyskim przestrzegają zaleceń i nie wychodzą z domu. Policjanci, którzy kontrolują zalecenia służb, do tej pory nie odnotowali przypadków łamania prawa. Obecnie dotyczy to około 400 osób.

- Kontrola odbywa się w ciągu doby. Przeprowadzają ją dzielnicowi lub policjanci z pionu prewencji. Funkcjonariusze zazwyczaj najpierw dzwonią do takiej osoby, a potem udają się w okolice mieszkania osoby poddanej kwarantannie - informuje komisarz Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Odbywa się to z odległości, z której możemy zidentyfikować taką osobę, jednak nie jest to kontakt bezpośredni ze względów bezpieczeństwa oraz zaleceń służb sanitarnych - dodaje.

Oznacza to, że mundurowi mogą skontaktować się z osobą poddaną kwarantannie przez domofon. Mogą także poprosić, aby podeszła do okna lub rozmawiają z sąsiadami.

W trakcie rozmowy policjanci dopytują o to, czy dana osoba nie potrzebuje pomocy bądź zrobienia zakupów. Te informacje są przekazywane służbom sanitarnym i służbom wojewody.

Niezależnie od tego funkcjonariusze podejmują codzienne interwencje. Kontrolą także pojazdy oraz kierowców, które przemierzają drogi regionu. Do jednego z podstawowych badań należy sprawdzenie stanu trzeźwości. Funkcjonariusze uspokajają, że do tego działania wykorzystywane są wymienne, jednorazowe ustniki, a także urządzenia bezdotykowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution