101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Busko uruchomiło rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych

Data publikacji: 23.03.2020 13:29
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

9 osób z powiatu buskiego przebywa obecnie w Willi Cyprys, czyli w obiekcie do kwarantanny zbiorowej.

To budynek przy ulicy Słonecznej w Busku-Zdroju, który dotychczas wykorzystywało uzdrowisko. Liczy 26 miejsc. Decyzją władz powiatu buskiego przeznaczony został dla osób, które z różnych powodów nie mogą odbywać kwarantanny w swoich domach. Jak informuje Jerzy Kolarz, starosta buski, do piątku przebywały tam dwie osoby objęte kwarantanną. W sobotę i niedziele zgłosiło się siedem osób. Dodaje, że ci którzy tam przebywają mają pełne wyżywienie. Codziennie dowożone są trzy posiłki. Koszty pokrywa powiat.

- Dziś uruchomiłem rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych. Z tej rezerwy finansujemy wszystkie koszty związane zarówno z wyżywieniem, jak i wynajęciem tego obiektu - dodaje.

Zgodnie z zaleceniem wojewody władze powiatu podjęły działania zmierzające do wyznaczenia kolejnych miejsc, które mogą służyć za kwarantanny. Wśród takich obiektów jest Szpital Wojskowy.

- Wówczas mielibyśmy do dyspozycji ponad 200 miejsc, jednoosobowych pokoi. Obecnie czekamy na decyzję i zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej. Jeśli zgody nie będzie, mamy zielone światło, aby do kwarantanny zbiorowej wykorzystać pozostałe obiekty uzdrowiskowe lub Sanatorium Nida - zaznacza.

Na terenie powiatu buskiego kwarantanną domową objętych jest około 325 osób i 9 osób w kwarantannie zbiorowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution