101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kielcach wspólnej platformy nie będzie

Data publikacji: 25.03.2020 15:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. IC Project

Nie będzie jednej cyfrowej platformy zdalnego nauczania w Kielcach. Każdy nauczyciel sam będzie decydował jakie oprogramowanie najbardziej mu odpowiada.

Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc mówi, że zmieniła się jego pierwotna koncepcja, aby miejskie szkoły wykorzystywały oprogramowanie firmy IC Project.

- Część nauczycieli była przyzwyczajona do Facebooka i wykorzystując ten portal radzą sobie z prowadzeniem zdalnej nauki. Inni robią to za pomocą aplikacji przygotowanej przez Google, kolejni pracują na bazie portalu epodreczniki.pl - mówi Marcin Różycki.

Nauczanie na platformie IC Project w ubiegłym tygodniu wprowadziła Szkoła Podstawowa nr 8. Urszula Dulnik, dyrektor placówki mówiła, że program dobrze się sprawdza, a Marcin Różycki chciał, żeby zaczęły go używać inne szkoły w Kielcach. Jednak zdecydował, że daje szkołom wolną rękę w wyborze platformy do zdalnego nauczania.

Maciej Kułagowski, manager firmy IC Project zapewnia, że platforma, którą oferuje firma jest bardzo łatwa w obsłudze i umożliwia nauczycielom pracę metodą projektów, atrakcyjną dla uczniów.

- Załóżmy, że robimy sobie projekt budowy Wieży Eiffla. Nauczyciel wraz z uczniami tworzą fazy tego projektu. Uczniowie sami szukają informacji na zadany temat, ustalają terminy. Wszystkie ich czynności nauczyciel może obserwować na platformie - mówi Maciej Kułagowski.

Część uczniów w Kielcach nie bierze udziału w nauczaniu przez internet.

- Niektórzy nie mają komputera, inni mają problem z dostępem do internetu. Nauczyciele przygotowują dla nich zadania w formie papierowej - informuje zastępca prezydenta Kielc.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution