101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

RADIO OLSZTYN. Fabryka Michelin w Olsztynie wstrzymuje produkcję. „Priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników i ochrona miejsc pracy”

Data publikacji: 25.03.2020 18:45
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Olsztyn
Komentarze

 
Kielce. 28.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Fabryka Michelin w Olsztynie wstrzymuje produkcję. Dyrekcja firmy podkreśla, że priorytetem jest teraz bezpieczeństwo pracowników, ale też ochrona miejsc pracy.

W obecnej sytuacji spadło zapotrzebowanie na produkty zakładu. Rzeczniczka prasowa Michelin Ewa Konopka poinformowała, że produkcja w olsztyńskiej fabryce ma być wstrzymana na około dwa tygodnie.

Niektóre linie produktowe będą częściowo nadal realizować prace dla klientów o kluczowym znaczeniu dla fabryki i będzie też pracować ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta. Pracownicy będą mogli podczas przerwy wykorzystywać zaległe urlopy, wolne wynikające z pracy w systemie zmianowym, wolne przestojowe. Fabryka będzie korzystać ze wszystkich możliwych rozwiązań organizacyjnych, tak by zminimalizować skutki finansowe dla pracowników.

Olsztyńska fabryka Grupy Michelin, jest największą fabryką opon w Polsce i największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Zakład zatrudnia około 5  tysięcy osób i przerwę w pracy będzie miała zdecydowana większość załogi. Fabryka produkuje w Olsztynie opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Ma też Centrum Logistyczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution