101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pierwsza ofiara pandemii w regionie. Wzrasta liczba zakażonych

Data publikacji: 25.03.2020 16:55 / Data aktualizacji: 25.03.2020 23:13
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
SkarżyskoKamienna. Szpital Powiatowy

Skarżysko-Kamienna. Szpital Powiatowy
27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do siedmiu wzrosła liczba osób zakażonych, które przebywały na oddziale neurologicznym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Jak informowaliśmy, jeden z pacjentów, 80-letni mężczyzna, który na oddział został przyjęty z podejrzeniem udaru zmarł w środę około 11.30. Cierpiał także na choroby współistniejące.

Jak informuje Artur Berus, starosta skarżyski, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach przebadała już wszystkie materiały genetyczne, czyli 65 próbek pobranych od osób podejrzanych o zakażenie kornawirusem w skarżyskim szpitalu.

- Łącznie obecność SARS CoV-2 stwierdzono u 7 osób. To pięcioro pacjentów oraz dwie pielęgniarki. Niestety, 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego zmarł - dodał Artur Berus.

Leszek Lepiarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, poinformował, że w lecznicy trwa akcja związana z transportem 15 pacjentów z oddziału neurologicznego do szpitala jednoimiennego w Starachowicach. Z kolei personel z oddziału neurologicznego poddany został kwarantannie, a jedna zakażona pielęgniarka obecnie przebywa w domu.

- Ta osoba została poproszona o zgłoszenie się na oddział chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Tam zostanie poddana badaniom i to kieleccy lekarze zdecydują, czy pozostanie na oddziale zakaźnym, czy zostanie poddana kwarantannie - dodał Leszek Lepiarz.

Jak informowaliśmy, na oddziale neurologicznym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej pracowała pielęgniarka z powiatu szydłowieckiego. Ostatni raz świadczyła tam pracę 16 i 17 marca. Później miała się źle poczuć i poszła na zwolnienie lekarskie. Wówczas okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Dyrekcja skarżyskiego szpitala o tym fakcie dowiedziała się od sanepidu dopiero we wtorek około południa i od razu podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu oddziału neurologicznego. Natomiast próbki do badań pobrano od 65 osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną kobietą.

W sumie w województwie świętokrzyskim dotychczas wirusem SARS CoV-2 zaraziło się 15 osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution