101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

RADIO GDAŃSK. Słupscy policjanci uratowali 1,5 rocznego Olka. Chłopiec dławił się bułką

Data publikacji: 26.03.2020 09:45
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Gdańsk
Komentarze
Komisarz Sylwester Siembrzuch i sierżant sztabowy Paweł Baran uratowali 15 rocznego chłopca przed uduszeniem

Komisarz Sylwester Siembrzuch i sierżant sztabowy Paweł Baran uratowali 1,5 rocznego chłopca przed uduszeniem
Fot. Szkoła Policji w Słupsku

Dwóch policjantów ze słupskiej szkoły policji uratowało duszącego się 1,5 rocznego chłopczyka. Komisarz Sylwester Siembrzuch i sierżant sztabowy Paweł Baran, gdy usłyszeli dramatyczne wołanie młodej matki o pomoc, natychmiast pobiegli na ratunek. Okazało się, że chłopczyk dławił się, jedząc bułkę.

- Najpierw usłyszeliśmy krzyk i wołanie o pomoc - mówi Sylwester Siembrzuch. - Natychmiast pobiegliśmy w stronę odgłosów. Okazało się, że pomoc wzywała młoda mama, która stała na parkingu przed blokiem sąsiadującym z policyjną strzelnicą. Okazało się, że jej 1,5 roczny synek dławił się, jedząc pieczywo.

DZIECKO NIE ODDYCHAŁO

Mały Olek zakrztusił się podczas jedzenia na tyle mocno, że przestał oddychać, a podjęte przez jego mamę działania ratownicze nie przynosiły rezultatu.

- Gdy dobiegliśmy do niego, już nie oddychał. Natychmiast położyłem dziecko na swojej ręce, podtrzymywałem główkę i zacząłem uderzać w jego plecy tak, by odkrztusił kawałek pieczywa. Udało się to dopiero za drugim razem. Dziecko odetchnęło i wszystko skończyło się szczęśliwie.

"Zauważyłam jakieś osoby za płotem, zaczęłam jak najgłośniej krzyczeć "Pomocy!". Dwóch policjantów bez mrugnięcia okiem przeskoczyło przez bardzo wysokie żywopłot i płot. Obaj pomogli w całej sytuacji, podejmując pierwszą pomoc. Gdy stres sięgał zenitu, panowie okazali niezwykłe opanowanie i spokój. Chciałabym jeszcze raz bardzo podziękować i wyrazić wielką wdzięczność za to, że są ludzie, którzy tak służą pomocą" - napisała w liście do komendanta szkoły insp. Jacka Gila pani Małgorzata, mama 1,5 rocznego Aleksandra.

LIST GRATULACYJNY I NAGRODA

Bohaterscy policjanci otrzymali od komendanta list gratulacyjny. Mają tez być nagrodzeni przez Komendę Główną Policji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution