101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

KULTURA ONLINE. Zajęcia o sztuce z Internetu

Data publikacji: 26.03.2020 11:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Kultura
Komentarze
Radosław Kowalik

Radosław Kowalik
Fot. Facebook

Nietypowe zajęcia z arteterapii przygotował dla dzieci z Suchedniowa Radosław Kowalik, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Aby urozmaicić czas uczniom przebywającym w domach, nagrywa filmiki dotyczące rozwoju poprzez sztukę.

Przed wprowadzeniem stanu epidemii prowadził zajęcia w pracowni w Suchedniowie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W związku z faktem, iż obecnie dzieci nie mogą gromadzić się w grupach, postanowił przenieść warsztat do internetu. - Mam cichą nadzieje, że skorzystają na tym nie tylko uczniowie z Suchedniowa - dodaje. Na początku przyszłego tygodnia, w serwisie YouTube pojawią się kilkunastominutowe filmiki, związane z nauką przez sztukę.

- Chciałbym, abyśmy przeszli przez „artystyczny alfabet” i poznali wielu artystów, a także nowe słowa z dziedziny sztuki - mówi. Pierwszy odcinek będzie dotyczył rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz. Kolejne będą dotyczyły m.in. sztuki ulicznej.

- Chciałbym, aby filmiki pojawiały się dwa razy w tygodniu, tak aby dzieci miały 3 dni na realizacje jednego warsztatu. Zależy mi na tym, aby być w kontakcie z uczestnikami poprzez media społecznościowe. Na facebooku można mnie znaleźć pod nazwą: Pan od plastyki. Tam będzie można też wysyłać zdjęcia prac zrobionych przez dzieci. W kolejnych odcinkach będę prezentował trzy najlepsze prace - mówi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Fot. Facebook

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution