101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szczecin. Apel o komputery dla uczniów

Data publikacji: 26.03.2020 14:15
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Komentarze

 
Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

Jeżeli masz sprzęt komputerowy, z którego obecnie nie korzystasz możesz go przekazać lub użyczyć uczniom, aby pomóc im w zdalnej nauce – apeluje szczeciński magistrat.

 Akcja ma na celu wsparcie najmłodszych mieszkańców Szczecina, którzy nie posiadają własnych tabletów, laptopów lub urządzeń stacjonarnych, które obecnie są niezbędne do nauki w warunkach domowych – poinformowały w czwartek służby prasowe miasta.

- Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc - mówi cytowany w komunikacie prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- To bardzo ważna sprawa, bo często w dużych rodzinach jeden komputer jest na cały dom. Przy nauce zdalnej to problem, zwłaszcza jeśli w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, wtedy dostęp do odpowiedniego sprzętu komputerowego jest mocno ograniczony - dodał.

Firmy i osoby, które chcą pomóc i przekazać lub użyczyć sprzęt komputerowy proszone są o kontakt mailowy ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym na stronie internetowej komputer@spnt.pl. Z tego samego kontaktu mailowego powinny skorzystać również szkoły, które chciałby wskazać uczniów nieposiadających własnych komputerów i chcących skorzystać z takiej formy pomocy.

Szczegóły będą ustalane indywidualnie przez wskazany e-mail – informuje miasto.

Informacje o działaniach podejmowanych przez miasto ws. koronawirusa są dostępne w specjalnym serwisie internetowym pod LINKIEM.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution