101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ósmoklasiści podejdą do zdawania egzaminu

Data publikacji: 26.03.2020 13:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia. Terminy podało właśnie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak mówi Anna Ostrowska, rzecznik resortu, egzaminy próbne będą zdalne, to znaczy, że uczniowie arkusze rozwiązywać będą w domach.

- To propozycja dla uczniów, którzy są zainteresowani tym, żeby przećwiczyć swoje umiejętności. Zdajemy sobie sprawę, że praca w domu odbiega od tej w szkole, ale apelujemy o to, by uczniowie rozwiązywali arkusze samodzielnie - apeluje Anna Ostrowska.

Arkusze przygotuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczniowie, po rozwiązaniu zadań powinni przesłać swoją pracę do nauczyciela. Anna Ostrowska zapewnia, że szkoły zostaną odpowiednio przygotowane do przeprowadzenia testu.

- Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformuje dyrektorów o zasadach oceniania tak, by ci mogli przygotować do tego swoich nauczycieli - mówi rzecznik MEN.

Zasady oceniania zostaną opublikowane też na stronie CKE. Próbny egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Uczniowie do wyboru będą mieli angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski.

Oficjalny termin rozpoczęcia normalnego egzaminu ósmoklasisty to 21 kwietnia. Anna Ostrowska mówi, że cały czas jest to termin obowiązujący.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution