101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W gminie Lipnik rozdają maseczki

Data publikacji: 26.03.2020 14:01
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Urząd Gminy w Lipniku pomaga seniorom zamieszkującym gminę. Wczoraj zakupiono dla nich 2 tys. maseczek. Jak informuje wójt Lipnik Andrzej Grządziel, seniorzy to osoby szczególnie narażone i należy im pomagać, by nie musiały wychodzić z domów.

Maseczki do poszczególnych sołectw dowozi pracownik gminy. Z kolei mieszkańcom przekazują je sołtysi oraz radni. Od środowego wieczoru, sołtys Włostowa Piotr Moskal rozdał ok. 130 maseczek.

Jak mówi, powinien dostać wkrótce kolejną partię 150 maseczek i dodaje, że ludziom trzeba pomóc. 

- Ludzie są zaskoczeni, że jest coś takiego, bo w aptece czy sklepie teraz nie można ich kupić. Są też zadowoleni, że ktoś jeszcze o nich pamięta - mówi Piotr Moskal i dodaje, że zaczął rozdawać maseczki osobom powyżej 70 roku życia.

Piotr Moskal dodaje, że starsi najchętniej siedzą w domach, od czasu do czasu jedynie wychodzą do sklepu. Jednak jak informuje wójt Andrzej Grządziel, zdarzają się różne sytuacje, w których gmina także może pomóc. We wtorek zdarzyło się, że pani w wieku ponad 80 lat wyjechała do Opatowa, aby naprawić popsuty dekoder.

- Potem nie miała czym wrócić, udała się do urzędu miasta, a my po nią pojechaliśmy i zawieźliśmy do domu - mówi Andrzej Grządziel.

Dodaje, że takie potrzeby gmina też jest w stanie zrealizować i jest otwarta na każdą pomoc.

Gmina i Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku pomagają też osobom starszym w dowozie zakupów. Tych zamówień nie ma zbyt wiele, ponieważ bardzo dobrze działa pomoc sąsiedzka. Rodziny także wspierają się w tym trudnym czasie.

Wójt Andrzej Grządziel apeluje, aby nie wstydzić się noszenia maseczek czy rękawiczek i dodaje, że warto stosować się do odgórnych wytycznych. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution