101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nauczyciele poznają tajniki uczenia w sieci

Data publikacji: 26.03.2020 14:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. MEN

Kurs zdalnego nauczania organizuje Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Szkolenie odbywa się w Internecie i składa się z kilku elementów.

Jak mówi Krzysztof Łysak, zastępca dyrektora centrum, nauczyciele mogą między innymi uczestniczyć w webinariach prowadzonych na żywo oraz pracować w zespołach przedmiotowych.

- Pokazujemy w poszczególnych blokach przedmiotowych z jakich zasobów można korzystać na matematyce czy języku polskim, jak przygotować interaktywne ćwiczenia, jak udzielać informacji zwrotnej dla ucznia. Nauczyciele dostają cały pakiet informacji metodycznych - zapewnia Krzysztof Łysak.

Informacje na temat kursu nauczyciele znajdą na stronie internetowej centrum. Również tam uzyskają bazę linków do najciekawszych portali edukacyjnych i pomocy dydaktycznych do zdalnego nauczania. Poznają też programy, których warto używać wraz z linkami do video poradników jak to robić. Krzysztof Łysak podkreśla, że w Internecie jest mnóstwo cennych pomocy i warto z nich korzystać podczas zdalnego nauczania.

- Jeżeli ktoś ma choć minimalne pojęcie o wykorzystaniu nowoczesnych technologii, to zdalne nauczanie można pięknie zorganizować. Natomiast nauczycielom potrzeba wiedzy metodycznej, potrzeba, żeby oni sobie wyobrazili, co to znaczy, że uczeń jest po drugiej stronie światłowodu - uważa Krzysztof Łysak.

Materiały przygotowane przez ŚCDN dostępne są dla wszystkich chętnych, natomiast na webinaria trzeba się wcześniej zapisać.

Nauczyciele historii, ale też języka polskiego mogą sięgnąć też po informacje przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej, który uruchomił dziś nową stronę edukacyjną. Pod adresem edukacja.ipn.gov.pl umieszczono dorobek edukacyjny z 20 lat funkcjonowania IPN.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution