101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Jędrzejowie policja i straż miejska ostrzega przed koronawirusem

Data publikacji: 26.03.2020 18:34
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jędrzejowscy policjanci oraz strażnicy miejscy przez głośniki oraz megafony zainstalowane w radiowozach apelują do mieszkańców o niewychodzenie z domów.

Jak mówi sierżant sztabowy Michał Kwieciński z KPP w Jędrzejowie, komunikaty w tej formie przekazywane są również w Małogoszczu i Sędziszowie. Policjanci starają się z apelem dotrzeć do każdej osoby tak, aby poinformować o zagrożeniu, które niesie ze sobą koronawirus.

Jak dodaje, komunikaty mają zachęcać mieszkańców powiatu jędrzejowskiego, aby pozostali w domach, a jeżeli już muszą wyjść, aby zachowali między innymi osobami bezpieczny odstęp.

- Takie apele słychać o różnych porach dnia, przed południem oraz w godzinach popołudniowych. Będą wygłaszane do 11 kwietnia - podkreśla Michał Kwieciński.

Pełen komunikat brzmi: „Szanowni Państwo. W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych: rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów. Dlatego prosimy o rozejście się i zachowywanie bezpiecznej odległości. Liczymy na waszą odpowiedzialność i rozsądek nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution