101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

RADIO LUBLIN. Chełm: koronawirus nie wstrzymał inwestycji drogowych

Data publikacji: 26.03.2020 18:52
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Lublin
Komentarze

 
Fot. Radio Lublin

Ruch wahadłowy, rozkopane i zamknięte ulice, to utrudnienia z którymi muszą w ostatnim czasie liczyć się chełmianie. W mieście rozpoczęły się duże remonty dróg, ale za to ruch jest mniejszy. Sprawdziliśmy jak w dobie pandemii postępują prace drogowe.

W ostatnim czasie w Chełmie realizowanych jest kilka kluczowych inwestycji drogowych. Między innymi remont DK12. Czy mniejszy ruch na drogach sprzyja wykonawcom robót budowlanych? 

– Wprowadzamy tymczasowe organizacje ruchu na odcinkach, które zostały podane w harmonogramie i pracujemy. Działamy na wyłączeniach. W tym momencie nie mam informacji żebyśmy brali pod uwagę jakieś wstrzymania. Na razie wszystko idzie bez żadnych problemów. To co zaplanowaliśmy, to wykonujemy. Wszyscy dostawcy też na razie potwierdzają dostawy. Monitorujemy sytuację z wyprzedzeniem tygodniowym. Materiał do nas dociera, więc na chwilę obecną nie dostrzegamy problemu – mówi Łukasz Łukasik z Budimexu. 

– W związku z przebudową DK12 wykonawca wyłączył z ruchu połowę czteropasmowej ulicy Rejowieckiej na ponad kilometrowym odcinku. To trasa międzynarodowa obciążona ruchem tranzytowym, a mimo to, wbrew przewidywaniom, ruch odbywa się płynnie. Mamy też zamkniętą ulicę  Generała Gustawa Orlicz-Dreszera, w ścisłym centrum miasta, oraz kilometrowy odcinek ulicy Kolejowej – od głównego dworca PKP do Przejazdu Kowelskiego, czyli drogi będącej częściową alternatywą dla DK12 Trwające tam prace nie korkują sąsiednich ulic jak to obserwowaliśmy przy poprzednich inwestycjach. W tym przypadku ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa wpływają pozytywnie na zmniejszenie skali utrudnień towarzyszących robotom drogowym. Mówiąc wprost – miasto nie korkuje się tak jak przewidywaliśmy – mówi Justyna Koperska pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm. 

To jednak nie jedyne planowane na ten rok inwestycje drogowe w Chełmie. Na które ulice w mieście wkroczą za chwilę drogowcy? 

– Z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskaliśmy rekordowe dofinansowanie w wysokości  prawie 15 mln. złotych. Są to pieniądze na realizację pięciu inwestycji drogowych – ostatni etap przebudowy ulicy Kolejowej, przebudowa ulicy Ceramicznej, remont ulicy Waśniewskiego oraz budowa ronda na skrzyżowaniu Alei 3-go Maja z ulicami Wojsławicką i Mościckiego – mówi Katarzyna Fik z Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm. 

Jest także dobra informacja dla osób, które jednak muszą poruszać się po mieście samochodem. Już jutro (26.03) zostanie odblokowany odcinek ulicy Kolejowej od dworca PKP do Przejazdu Kowelskiego. Dzisiaj drogowcy ostatni dzień asfaltują tą drogę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution