101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co z przyszłością skarżyskiego szpitala? Radni PiS: potrzebna zmiana kierownictwa

Data publikacji: 26.03.2020 20:42
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szpital Powiatowy w Skarżysku

Szpital Powiatowy w Skarżysku
27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Powiat skarżyski pokryje prawie 4-milionową stratę szpitala. To pozwoli na kontynuację pracy placówki. W przeciwnym razie od kwietnia rozpocząłby się proces likwidacji lecznicy.

Decyzja o podobnym wsparciu zapadła na sesji rady powiatu już po raz kolejny. Od kilku lat placówka notuje straty, a przedstawiane corocznie plany naprawcze nie zmieniają sytuacji finansowej. Dzisiejsze obrady odbyły się bez udziału radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie zgadzają się ani z kolejnym wsparciem dla szpitala, ani ze zwołaniem obrad podczas epidemii.

W piśmie skierowanym do przewodniczącego rady powiatu stwierdzili, że dyskusja nad sytuacją finansową powiatowego szpitala w trybie zaproponowanym przez zarząd powiatu jest celowym ukrywaniem błędów i nieodpowiedzialności kierownictwa tej jednostki. W opinii członków klubu PiS, warunkiem poprawy sytuacji w szpitalu jest zmiana jego kierownictwa. Wtedy, jak mówi przewodniczący klubu PiS Grzegorz Małkus, radni podejmą każdą próbę pomocy dla lecznicy.

- Przykładem złych decyzji obecnego dyrektora jest likwidacja oddziału zakaźnego. Kontrakt z NFZ opiewał na 1,5 mln zł, później personel został rozdysponowany do innych zadań, a jego wynagrodzenie to około 1,2 mln zł. To żadne oszczędności - mówi Grzegorz Małkus.

Członkowie klubu PiS nie wzięli udziału w sesji, bo ich zdaniem nie powinna się odbyć podczas epidemii.

- Uznajemy, iż największą wartością jest życie ludzkie. W naszym przekonaniu nie ma potrzeby organizowania sesji i gromadzenia osób w zamkniętym pomieszczeniu w ilości powyżej 5 osób - dodał.

Komentując taką postawę starosta Artur Berus mówił, że w ten sposób nie wypełniają oni słów ślubowania złożonego przy obejmowaniu mandatu. Również z tą opinią nie zgadza się Grzegorz Małkus.

- To wypełnianie zaleceń rządowych i dbałość o bezpieczeństwo - zaznacza.

Ostatecznie rada powiatu skarżyskiego podjęła decyzję o pokryciu straty szpitala przy udziale 11 radnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution