101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ósmy przypadek koronawirusa w skarżyskim szpitalu

Data publikacji: 26.03.2020 22:55 / Data aktualizacji: 26.03.2020 23:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szpital Powiatowy w Skarżysku

Szpital Powiatowy w Skarżysku
27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

U kolejnej, ósmej osoby w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej potwierdzono zakażenie koronawirusem. To pielęgniarka, która jest zatrudniona w tej lecznicy.

Jak informowaliśmy, na oddziale neurologicznym w tej placówce pracowała pielęgniarka z powiatu szydłowieckiego. Ostatni raz miała tam dyżur 16 i 17 marca. Później poczuła się źle i poszła na zwolnienie lekarskie. Wówczas okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Dyrekcja szpitala, gdy tylko dowiedziała się o tym fakcie, czyli we wtorek, podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu oddziału, a próbki do badań pobrano od wszystkich 65 osób, które mogły mieć kontakt z zarażoną pielęgniarką. 

Jak informuje Leszek Lepiarz, dyrektor skarżyskiego szpitala, kolejny przypadek zakażenia potwierdzono u pielęgniarki, która pracowała na jednym z oddziałów w tej lecznicy, ale nie na neurologii.

- Oprócz personelu, który pracuje bezpośrednio na neurologii, są osoby, które pracują poza tym oddziałem i są aktualnie weryfikowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Są one dodatkowo kwalifikowane do dalszych badań. Takie badania były wykonane już u kilku osób. Niestety, ale spośród nich, jeden wynik okazał się pozytywny. Zakażona jest kolejna, trzecia pielęgniarka z naszej lecznicy - mówi dyrektor.

Jak dodaje dyrektor Leszek Lepiarz, gdy tylko dowiedział się o zakażonej pielęgniarce, która pracowała na neurologii zdecydował, że w pierwszej kolejności przebadane zostaną osoby najpewniej mające kontakt z kobietą.

- We wtorek, czyli pierwszego dnia, gdy dowiedzieliśmy się o tej zarażonej pielęgniarce, nie byliśmy w stanie zweryfikować całego personelu. Nie mając wyników wszystkich pacjentów szpitala i pracującego u nas personelu, musiałbym zrobić to, co działo się w dwóch polskich lecznicach, czyli całkowicie zamknąć szpital do czasu pełnej weryfikacji wszystkich pacjentów i personelu - zaznacza Leszek Lepiarz.

Dyrektor dodał, że na razie normalnie funkcjonują pozostałe oddziały, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna. 

W sumie w regionie u 16 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution