101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W okolicy Karczówki nie postanie osiedle domków jednorodzinnych?

Data publikacji: 12.07.2011 14:16
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Towarzystwo Przyjaciół Karczówki może zablokować budowę 27 domów jednorodzinnych, przy ulicy Grabina w Kielcach. Przedstawiciele towarzystwa walczą o to od ponad roku, a szansę na wygraną daje im decyzja wydana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Sekretarz miasta- Janusz Koza informuje, że inwestor chce budować w granicach Chęcińsko- Kieleckiego Parku Krajobrazowego, co oznacza, że charakter tego miejsca zostanie zaburzony. Podkreśla, że orzeczenie wydane przez sąd otwiera urzędnikom drogę do uchylenia decyzji o warunkach zabudowy. Ta została podjęta w 2008 roku.

Inwestor otrzymał także pozwolenie na budowę, wydane przez Wydział Architektury i Urbanistyki. Urzędnicy podejmując wówczas decyzję oparli się na zasadach dobrego sąsiedztwa. Nie wzięli jednak pod uwagę, że znajdujący się w pobliżu działki inwestora budynek jest samowolą budowlaną z nakazem rozbiórki. Decyzją urzędników z wydziału urbanistyki byli zaskoczeni pracownicy biura planowania przestrzennego, którzy zakładali, że na Grabinie nie powstanie zabudowa wielorodzinna. W ubiegłym roku rozpoczęło się przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego. Dokument zakłada dopuszczenie na tym terenie tylko działalności o charakterze sportowo- rekreacyjnym.

Dyrektor biura planowania przestrzennego Artur Hajdorowicz przypomina, że w tej okolicy znajduje się park krajobrazowy i strefa ochrony ujęć wody. Można tam też znaleźć wiele ciekawych eksponatów geologicznych. Inwestor może jeszcze odwołać się od decyzji Wojewódzkiego Sądu, do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Anna Roży
anna.rozy@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution