101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe tereny inwestycyjne przyciągają firmy do Połańca

Data publikacji: 12.07.2011 10:47
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Są pierwsze firmy zainteresowane prowadzeniem działalności na nowych terenach inwestycyjnych w Połańcu, w powiecie staszowskim. Miasto dysponuje dwoma obszarami inwestycyjnymi. W strefie "B" na ponad 6 hektarach są wszystkie media i drogi dojazdowe. Teren został podzielony na pięć działek.

Zostaną one wydzierżawione w drodze konkursu, który niebawem zostanie ogłoszony. Jak powiedział burmistrz Połańca Jacek Tarnowski, do tej pory swoje zainteresowanie zgłosiło kilka firm m.in. z branży budowlanej, spożywczej, przetwórczej i logistycznej.

Strefa " A" zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 79 w kierunku Krakowa. Przygotowano tam plac targowy, który pomieści około 250 kupców. poinformował burmistrz.

Dotychczasowe targowisko znajdowało się w centrum miasta, przy cmentarzu i było niewielkie. Nowy obszar do handlu zajmuje powierzchnię ponad 2 hektarów. Jest tam kanalizacja deszczowa i sanitarna, prąd, sieć wodociągowa, sanitariaty, drogi dojazdowe oraz parking.

Nowo otwarte tereny inwestycyjne mają przyczynić się do rozwoju miasta i powiatu, co jest istotne w kontekście planowanej budowy mostu na Wiśle w Połańcu.

Na oba obszary inwestycyjne Połaniec otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W planie jest jeszcze budowa największej strefy inwestycyjnej na terenie miasta. Zajmie ona obszar prawie 50 hektarów. Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji.

Grażyna Szlęzak-Wójcik
grazyna.szlezak-wojcik@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution