101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dzikie zwierzęta przejdą pod opiekę gminy

Data publikacji: 12.07.2011 19:28
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada konieczność uregulowania przez gminy sytuacji dzikich zwierząt, które pojawią się na ich terenie.

Pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego Karina Schwerzler informuje, że teraz nie bardzo wiadomo kto i w jaki sposób ma pomóc zwierzęciu jeśli zostanie na przykład potrącone prze samochód. Do takich przypadków dochodzi dość często. Chodzi głównie o lisy i sarny, ale także ranne ptaki.

Karina Schwerzler twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podpisanie przez gminę umowy z gabinetem weterynaryjnym, który pełniłby dyżur przez 24 godziny. Wówczas lekarz dyżurny zajmowałby się rannymi zwierzętami.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreśla, że nie zna dokładnie zapisów, które pojawią się z nowelizowanym dokumencie. Jak podkreśla, miasto większość zadań dotyczących opieki nad zwierzętami zleca pracownikom schroniska, którzy otrzymują za to wynagrodzenie.

W środę Karina Schwerzler będzie rozmawiała na temat zmian w ustawie o ochronie zwierząt z parlamentarzystami. Do spotkania ma dojść w Sejmie.

Anna Roży
anna.rozy@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution