101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jubileusz Stowarzyszenia "Nadzieja Rodzinie"

Data publikacji: 19.06.2012 12:33
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pomaga osobom, uzależnionym od narkotyków oraz dzieciom i młodzieży z rodzin patologicznych i będących w trudnej sytuacji finansowej. Stworzyło piętnaście klubów- sześć w Kielcach i dziewięć na terenach wiejskich. Kieleckie Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” obchodzi jubileusz dziesięciolecia działalności.

Codziennie do klubów uczęszcza około pół tysiąca osób, mówi Radiu Kielce ksiądz Andrzej Drapała, współzałożyciel stowarzyszenia. Dzięki zajęciom, prowadzonym przez stowarzyszenie dzieci i młodzież rozwijają pasje i zainteresowania. Prowadzą internetowe radio, wydają gazetkę, redagują stronę internetową. Podopieczni stowarzyszenia po ukończeniu studiów stają się wolontariuszami. Sukcesem organizacji było utworzenie w Pałęgach ośrodka dla narkomanów, który pozwala wyjść z nałogu- dodaje ksiądz Andrzej Drapała.  W ciągu 10 lat działalności Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" w różny sposób pomogło prawie 100 tysiącom młodych ludzi.

Z okazji jubileuszu podopieczni przygotowali musical Mahajana, który wystawiony będzie w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystąpi młodzież z klubów Młoda i Wolna Strefa, a także orkiestra Wieniawa z Raciborowic oraz Teatr Studio Magellana z Domu Pomocy Społecznej im.  Jana Pawła II.  Początek koncertu o 13.45.     

Paweł Solarz

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution