101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przyjaciele, kibice i sportowcy pożegnali Leszka Drogosza

Data publikacji: 13.09.2012 19:18
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Tłumy ludzi pożegnały legendę polskiego boksu Leszka Drogosza. Urna z prochami najwybitniejszego świętokrzyskiego sportowca spoczęła na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

 Daniel Olbrychski był najbliższym przyjacielem Leszka Drogosza

Oprócz rodziny, znajomych, sportowców i kibiców, pięściarza żegnał miedzy innymi jego najbliższy przyjaciel Daniel Olbrychski. Aktor podkreślił, że Leszek Drogosz, to jedna z trzech najważniejszych postaci Kielecczyzny, obok Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza.

W imieniu Polskiego Związku Bokserskiego, kieleckiego sportowca żegnał prezes Jerzy Rybicki. Przyznał on, że Leszek Drogosz był obdarzony niebywałym talentem, jego uniki były niepowtarzalne, w ringu tańczył i czarował przeciwników, stąd jego przydomek "Czarodziej ringu".

Prezes Świętokrzyskiego Związku Bokserskiego Jan Gierada wspomina Leszka Drogosza, jako skromnego i życzliwego człowieka. "W Leszku było wiele ze zwykłej ludzkiej dobroci. Nie żył tylko dla siebie, ale przede wszystkim pomagał innym"- wspominał pięściarza Jan Gierada.

Z ogromnym smutkiem, Leszka Drogosza wspominali również starsi kibice. Po zdobyciu przez niego mistrzostwa Europy w 1953 roku, fani na rękach przenieśli boksera z dworca PKP, do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie odbyło się jego powitanie.

Urna z prochami Leszka Drogosza spoczęła w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Nowym w Kielcach, gdzie między innymi jest pochowana mama boksera.

Kamil Król

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution