101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prawie 60 dzieci ma nowe domy, dzięki Świętokrzyskiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu

Data publikacji: 01.02.2013 15:39
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

57 dzieci, w ubiegłym roku znalazło nowy dom, a kolejne sześćdziesiąt rodzin w regionie czeka na dziecko. Jak informuje dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego w Kielcach- Anna Sokołowska- Smołkowska, w ubiegłym roku, zakończyły się też procesy adopcyjne, rozpoczęte w innych typach placówkach, w roku 2011.

    Osoby, które chcą przysposobić dziecko, muszą spełniać kilka wymogów. To m.in. niekaralność, minimum 4-letni staż małżeński oraz dochody, które zapewnią dziecku godziwy byt. Ponadto, kandydaci na rodziców muszą przedstawić zaświadczenie o stanie zdrowia i przejść badania psychologiczne. Pracownicy Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego sprawdzają także ich warunki mieszkaniowe.
    Anna Sokołowska- Smołkowska podkreśla, że osoby, które chcą adoptować dziecko, uczą się jak radzić sobie w nowej sytuacji i dopiero po przejściu całego procesu adopcyjnego rozpoczyna się oczekiwanie na dziecko.
    W najbliższym czasie, Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny zamierza stworzyć grupę wsparcia dla opiekunów wychowujących zaadoptowane dzieci. Będą mogli wymienić się doświadczeniami i doradzać sobie, jak zachować się w konkretnej sytuacji. Ośrodek planuje również powołać podobną grupę dla dzieci, które wychowują się poza biologicznymi rodzinami.
    Rodziny, które chciałyby adoptować dziecko, powinny zgłaszać się do Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego, przy ulicy Targowej w Kielcach.

Iwona Murawska

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions