101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie ''Elektryka'' zdobywali umiejętności w Niemczech

Data publikacji: 14.06.2013 13:56
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zespół Szkół Elektrycznych

Zespół Szkół Elektrycznych
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Uczniowie kieleckiego „Elektryka” zdobywali doświadczenie zawodowe w Niemczech.

W ramach unijnego projektu „Leonardo da Vinci”, 18 uczniów III klas technikum  Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło 4 tygodniową praktykę w Lipsku. Młodzi ludzie, z klas o profilach elektryk i elektronik, najpierw pracowali z wykorzystaniem makiet, a później swoje umiejętności wykorzystywali w praktyce na budowie. Podkreślali świetną organizacje i wydajny system pracy Niemców. Jak dodali dwaj uczestnicy wyjazdu- Adam Jakubowski i Robert Nagalski, oprócz doświadczenia zawodowego, ważne było również szlifowanie języka obcego i poznawanie nowych ludzi.  

Ewa Kowalczyk- nauczycielka j. niemieckiego w szkole i opiekunka grupy informuje, że uczniowie mieli zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę. Niemieccy opiekunowie podkreślali dużą wiedzę i zaradność młodzieży.

Aby wyjechać do Niemiec, uczniowie musieli spełnić szereg wymagań. Dobre oceny z przedmiotów zawodowych i zachowania- to podstawa. Ponadto, musieli zaliczyć kurs języka niemieckiego- potocznego i zawodowego.

Edukacyjny projekt „Leonardo da Vinci” realizowany jest w krajach Unii Europejskiej. Jego celem jest promowanie mobilności na rynku pracy, podnoszenie kwalifikacji i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution