101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zatrzymano sprawcę morderstwa sprzed lat

Data publikacji: 24.07.2013 12:59
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Policjanci z Archiwum X, Komendy Wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali sprawcę zabójstwa sprzed 21 lat.
Fot. materiały policji

Policjanci z Archiwum X, Komendy Wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali sprawcę zabójstwa sprzed 21 lat. W 1992 roku, w Opatowie został zamordowany 88-letni mężczyzna - weteran Armii Andersa. Z jego mieszkania zrabowano zegarki, zabytkowe numizmaty i pieniądze. Morderstwa dokonano z wyjątkową brutalnością. Dziś rano, antyterroryści zatrzymali sprawcę w powiecie staszowskim - informuje Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Do ustalenia personaliów bandyty doprowadziła praca funkcjonariuszy z wydziału Archiwum X, zajmującego się badaniem niewyjaśnionych przestępstw. Pomagali im doświadczeni śledczy, którzy są już na emeryturach.

Dzięki skrupulatnemu zabezpieczeniu śladów w 1992 roku i wykorzystaniu nowoczesnych technik laboratoryjnych, policjanci wykryli kto był sprawcą zabójstwa. Ustalili, że podejrzewany od kilku lat przebywa w Wielkiej Brytanii. Śledczy dowiedzieli się także, że w tym miesiącu ma odwiedzić rodzinę w powiecie staszowskim. Dzięki temu, udało się go zatrzymać.

Jeszcze dziś będzie przesłuchiwany przez prokuraturę. Grozi mu dożywocie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions