101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Ubywa szkół jazdy

Data publikacji: 29.07.2013 16:40
Autor: Paweł Klepka / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Robert Felczak / Radio Kielce

Ubywa szkół dla przyszłych kierowców. Do 19 stycznia tego roku w Kielcach zarejestrowane były 54 ośrodki nauki jazdy. Pół roku po wprowadzeniu nowych przepisów o egzaminowaniu kierowców, 9 szkół zrezygnowało z działalności a 6 kolejnych ją zawiesiło.

W tym samym czasie powstała jedna nowa placówka - informuje dyrektor wydziału komunikacji i działalności gospodarczej, Tadeusz Kot. Również w powiecie kieleckim ubywa ośrodków szkolących kierowców. Z 14 działających jeszcze w ubiegłym roku, pozostało 9. Powodem jest dużo mniejsza liczba chętnych do uzyskania prawa jazdy.

Z danych jednej z największych szkół w Kielcach wynika, że o połowę spadła liczba osób zapisujących się na kursy, co wiąże się z nowym sposobem egzaminowania. Ci, którzy mieli taką możliwość zapisywali się na naukę przed 19 stycznia, by zdawać na starych zasadach. Pozostali zwlekali z jej rozpoczęciem, by przeczekać pierwszy okres nowych przepisów, gdy niewiele osób radziło sobie z egzaminem teoretycznym - mówi właściciel szkoły jazdy, Andrzej Chudy.

Jak wynika z danych wydziałów komunikacji w Kielcach i starostwie, po 19 stycznia łącznie około 2100 osób zgłosiło się i wyrobiło sobie profil kandydata na kierowcę.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce