101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ubywa szkół jazdy

Data publikacji: 29.07.2013 16:40
Autor: Paweł Klepka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

WORD Kielce
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Ubywa szkół dla przyszłych kierowców. Do 19 stycznia tego roku w Kielcach zarejestrowane były 54 ośrodki nauki jazdy. Pół roku po wprowadzeniu nowych przepisów o egzaminowaniu kierowców, 9 szkół zrezygnowało z działalności a 6 kolejnych ją zawiesiło.

W tym samym czasie powstała jedna nowa placówka - informuje dyrektor wydziału komunikacji i działalności gospodarczej, Tadeusz Kot. Również w powiecie kieleckim ubywa ośrodków szkolących kierowców. Z 14 działających jeszcze w ubiegłym roku, pozostało 9. Powodem jest dużo mniejsza liczba chętnych do uzyskania prawa jazdy.

Z danych jednej z największych szkół w Kielcach wynika, że o połowę spadła liczba osób zapisujących się na kursy, co wiąże się z nowym sposobem egzaminowania. Ci, którzy mieli taką możliwość zapisywali się na naukę przed 19 stycznia, by zdawać na starych zasadach. Pozostali zwlekali z jej rozpoczęciem, by przeczekać pierwszy okres nowych przepisów, gdy niewiele osób radziło sobie z egzaminem teoretycznym - mówi właściciel szkoły jazdy, Andrzej Chudy.

Jak wynika z danych wydziałów komunikacji w Kielcach i starostwie, po 19 stycznia łącznie około 2100 osób zgłosiło się i wyrobiło sobie profil kandydata na kierowcę.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions