101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radio Kielce w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Data publikacji: 30.07.2013 07:31
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Świętokrzyskie na Fali  Przybij Piątkę z Radiem Kielce  Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Kolorowe buźki na przybijanych piątkach.

Świętokrzyskie na Fali - Przybij Piątkę z Radiem Kielce - Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Kolorowe buźki na przybijanych piątkach.
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W kolejną podróż, w ramach naszej wakacyjnej akcji "Świętokrzyskie na fali. Przybij piątkę z Radiem Kielce", zabraliśmy Państwa do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Od godziny 10.00 do 14.00 opowiedzieliśmy o bogatej historii samego budynku Muzeum, które swoją siedzibę zmieniało trzy razy. Opowiedział o tym dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach Maciej Obara.

Przemysław Krystian, Renata Pronobis, Sebastian Zajączkowski opowiedzieli jak można spędzać wakacje w Muzeum

8-letnia Klaudia uczestnicząca w warsztatach opowiedziała o zajęciach w których uczestniczyła.

Nasi goście powiedzieli również o wystawach, jakie obecnie można oglądać w placówce. Opowiedziliśmy o wystawie "Dzieci Amazonii"

Ponadto dowiedzieliśmy się, czym bawiły się dzieci w XVIII, XIX i na początku XX wieku oraz gdzie kupowano zabawki i kto je produkował.

Była także mowa o najbliższych przedsięwzięciach planowanych w placówce. Min. o zagospodarowaniu lokalu po starej aptece na pl. Wolności, w którym ma powstać kawiarnia.

Władysław Herbuś, mistrz świata w modelarstwie, zajmujący się także renowacją eksponatów Muzeum, opowiedział o swojej pasji, oraz o tym jak modelarstwo pomaga w codziennym życiu, uczy wytrwałości, i precyzji.

Jak zawsze podczas programu "Świętokrzyskie na fali. Przybij piątkę z Radiem Kielce", spotkaliśmy się z naszymi słuchaczami - zarówno dużymi, jak i małymi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution