101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sąd zakazał Wiesławowi Jóźwikowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji

Data publikacji: 08.08.2013 19:25
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sąd Okręgowy
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Sąd Okręgowy w Kielcach w wyniku rozprawy w trybie wyborczym zakazał pełnomocnikowi mieszkańców Piekoszowa, którzy zainicjowali referendum w sprawie odwołania Rady Gminy i wójta, Wiesławowi Jóźwikowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Są zawarte w dwóch artykułach w kolportowanej przez grupę ulotce referendalnej.

Nakazał także pełnomocnikowi zamieszczenie w lokalnym dzienniku "Echo Dnia" ich sprostowania. 

W pozostałej części wyroku sędzia Wojciech Merta oddalił wniosek grupy radnych, czyli nie zarządził odszkodowań finansowych i przeprosin. Stwierdził też, że kwestionowana przez radnych w ich wniosku prawdziwość informacji o zarobkach zarządu gminy, czyli porównanie zarobków wójta do płac ministerialnych, w rzeczywistości nie odbiega od prawdy. Przewodniczący Rady Gminy w Piekoszowie Marek Sorbian, jeden z autorów pozwu przeciwko Wiesławowi Jóźwikowi, jest zadowolony z wyroku, choć nie wyklucza złożenia zażalenia w trybie wyborczym dotyczącego fragmentu pozwu radnych odrzuconego w werdykcie sądu.

Referendum w Piekoszowie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Tymczasem w czwartek w Sądzie Okręgowym w Kielcach pełnomocnik grupy inicjatorów referendum Wiesław Jóźwik odebrał kolejne dwa wezwania na piątkowe rozprawy w trybie wyborczym. Pełnomocnika pozwał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie Andrzej Paździerz. Sprawa dotyczy tytułu kolportowanej ulotki. Kolejna rozprawa ponownie będzie dotyczyć treści zawartych w jednym z artykułów ulotki, a konkretnie zarobków kierowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution