101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Referendum w Piekoszowie: kolejne rozprawy w trybie wyborczym

Data publikacji: 09.08.2013 16:36
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Piekoszów - Urzad Gminy
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Przed sądem okręgowym w Kielcach odbyły się dziś dwie kolejne rozprawy w trybie wyborczym dotyczące rozprowadzanych przez inicjatorów referendum na terenie gminy Piekoszów ulotek i zawartych tam treści. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie chciał zakazu rozpowszechniania i konfiskaty tych materiałów, twierdząc że ulotka swoim tytułem, podszywa się pod oficjalnie wydawane przez samorząd pismo. Sąd był jednak innego zdania i oddalił w całości pozew.

Zadowolony z werdyktu był inicjator referendum, wydawca ulotki i były wójt Piekoszowa Wiesław Jóźwik. Jego zdaniem sąd potwierdził, że rozdawane materiały były jedynie przekazywaniem  istotnych dla mieszkańców treści z życia gminy i informacji dotyczących niedzielnego referendum.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie Andrzej Paździerz odmówił komentarza.
W drugiej rozprawie, którą wytoczyła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie Małgorzata Tarczyńska o publikowanie informacji o zarobkach kierownictwa ośrodka, doszło do ugody. Wiesław Jóźwik na blogu gminy Piekoszów ma ją przeprosić i oświadczyć że placówka działała zgodnie z prawem, jednocześnie Małgorzata Tarczyńska oświadczyła że Jej zarobki nie przekraczają 9 tysięcy złotych.

W niedzielę, 11 sierpnia w Piekoszowie odbędzie się referendum w sprawie odwołania rady gminy i wójta Tadeusza D. który z zarzutami korupcyjnymi siedzi w areszcie. Mieszkańcy deklarują udział w głosowaniu. Referendum zaplanowane jest od godziny 7 rano do 21 wieczorem. W miejscowościach Brynica, Jaworznia, Łosień, Micigózd, Rykoszyn i Zajączków głosowanie odbędzie się w tamtejszych szkołach. W Piekoszowie w Gminnym Ośrodku Kultury, w Szczukowicach w remizie strażackiej natomiast w Wincentowie komisja referendalna będzie gościła w świetlicy wiejskiej. Aby głosowanie było ważne do urn za odwołaniem wójta musi pójść 2800 mieszkańców, a żeby odwołać radę gminy musi wziąć udział prawie 4200 osób uprawnionych do głosowania.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution