101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mieszkańcy Piekoszowa odwołali Radę Gminy i wójta Tadeusza D.

Data publikacji: 12.08.2013 06:16
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

W Piekoszowie trwa referendum w sprawie odwołania rady gminy i wójta Tadeusza D., który z zarzutami korupcyjnymi przebywa w areszcie.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rada Gminy i wójt Tadeusz D. odwołani - tak zdecydowali podczas wczorajszego referendum mieszkańcy gminy Piekoszów. Jak poinformowała nas Barbara Karyś, przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Referendum w Piekoszowie, za odwołaniem Rady Gminy oddano 4 tysiące 177 głosów, natomiast za odwołaniem wójta opowiedziało się 4 tysiące 185 osób.

Frekwencja wyborcza wyniosła 34,56 %, w związku z tym została uzyskana wymagana większość głosów,  by referendum było ważne i dotychczasowe władze mogły być odwołane-  mówi Barabara Karyś.

Mieszkańcy, pytani przez reportera Radia Kielce, dlaczego wzięli udział w głosowaniu odpowiadali, że po aresztowaniu pod zarzutem korupcji wójta Tadeusza D. chcieli rozstrzygnięcia kwestii, dotyczącej zarządzania gminą. Większość osób uważa udział w referendum za obywatelski obowiązek.

Każdy uprawniony do udziału w referendum otrzymał dwie karty do głosowania: jedną z pytaniem czy jest się za lub przeciw odwołaniu wójta, druga zawierała podobne pytanie, ale dotyczące rady gminy.  Referendum przebiegało bez zakłóceń - dodała Barabara Karyś.

Protokół Gminnej Komisji ds. Referendum w Piekoszowie i 10 obwodowych komisji wyborczych został w formie elektronicznej przesłany do Komisarza Wyborczego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution