101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kadrówka dotarła do Kielc

Data publikacji: 12.08.2013 15:32
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kadrówka dotarła do Kielc uroczystości pod Pomnikiem Czwórki Legionowej z udziałem najwyższych władz państwowych wojskowych i samorządowych meldunek komendanta Marszu złożenie kwiatów

Kadrówka dotarła do Kielc, uroczystości pod Pomnikiem Czwórki Legionowej z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych i samorządowych, meldunek komendanta Marszu, złożenie kwiatów
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Uczestnicy Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej dotarli do Kielc. Najpierw złożyli kwiaty na cmentarzu wojskowym, a potem przed pomnikiem Czwórki Legionowej odbyło się oficjalne powitanie piechurów.

Obecny na uroczystościach wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział powołanie komitetu organizacyjnego światowych obchodów setnej rocznicy czynu niepodległościowego. Jak dodał, przyszłoroczny wymarsz kadrówki, ma być początkiem świętowania tego czynu.

Grupę do Kielc przyprowadził komendant Jan Józef Kasprzyk. Przemawiając przypomniał słowa marszałka Piłsudskiego, którego martwiło to, że w odrodzonym państwie, nie następuje odrodzenie duszy narodu. Komendant powiedział, że uczestnicy marszu, swoim przykładem i podejmowanymi działaniami chcą tę duszę narodu odrodzić.

W Kielcach gości także Karolina Kaczorowska - wdowa po prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej. Ostatni prezydent Rzeczypospolitej na Uchodźstwie był honorowym protektorem Marszu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution