101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bożena Szczypiór rządowym pełnomocnikiem gminy Piekoszów?

Data publikacji: 16.08.2013 11:06
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Urząd Gminy w Piekoszowie
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Bożena Szczypiór będzie prawdopodobnie zarządzać gminą Piekoszów do czasu wyboru nowego wójta i Rady Gminy. Z wnioskiem o powierzenie jej obowiązków pełnomocnika, wystąpiła do premiera wojewoda świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba.

Rzecznik wojewody Agata Wojda informuje, że decyzję Prezesa Rady Ministrów powinniśmy poznać w ciągu kilkunastu dni. Tyle będzie trwała procedura weryfikacji kandydatury.

Bożena Szczypiór ukończyła Politechnikę Radomską oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Ma prawie 30-letnie doświadczenie zawodowe. Pracowała m. in. w Telekomunikacji Polskiej, była też zastępcą wójta w Smykowie. Bożena Szczypiór pełniła także zastępczo funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

Rada Gminy i wójt Piekoszowa zostali odwołani przez mieszkańców w referendum 11 sierpnia. Wójt Tadeusz D. jest podejrzany o korupcję - przebywa w areszcie. Nowe wybory powinny być przeprowadzone do końca listopada, prawo nie dopuszcza bowiem głosowania w czasie krótszym, niż rok przed upływem kadencji samorządu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution