101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Polonez na 100 dni przed finałem projektu "Szlachetna Paczka"

Data publikacji: 29.08.2013 20:36
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Dokładnie 100 dni zostało do finału SZLACHETNEJ PACZKI dlatego wolontariusze sportowcy i celebryci na wzór maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości zatańczyli dziś w Kielcach poloneza.

Dokładnie 100 dni zostało do finału SZLACHETNEJ PACZKI, dlatego wolontariusze, sportowcy i celebryci, na wzór maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, zatańczyli dziś w Kielcach poloneza.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wolontariusze i sympatycy akcji "Szlachetna Paczka" zatańczyli poloneza na kieleckim Rynku. Akcja zorganizowana na sto dni przed finałem projektu miała pomóc w poszukiwaniach chętnych do pomocy najuboższym.

W województwie świętokrzyskim potrzebnych jest ponad 500 wolontariuszy. Każdy z nich, w trakcie projektu opiekuje się potrzebującą rodziną - wyjaśnia koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki Marlena Baradziej. Do zadań wolontariusza należy odwiedzenie rodziny i przeprowadzenie z nią rozmowy, kontakt z darczyńcą, a także pomoc w pracy magazynu.

Zanim wolontariusze zaczną odwiedzać potrzebujących, przejdą dokładne szkolenie- tłumaczy koordynator ds. szkoleń Karol Rasała. Nauczą się m.in., jak przeprowadzać wywiady z rodzinami, które odwiedzają oraz jak pomóc darczyńcy przygotować paczkę.

Chętni na wolontariuszy Szlachetnej Paczki mogą się zgłaszać przez stronę www.superW.pl do 15 października.

Marlena Płaska

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution