101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

10 listopada wybory wójta i rady gminy w Piekoszowie

Data publikacji: 10.09.2013 16:09
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Urna wyborcza
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wybory wójta i rady gminy w Piekoszowie odbędą się 10 listopada. Premier Donald Tusk podpisał dziś rozporządzenie określające kalendarz wyborczy po odwołaniu przez mieszkańców oskarżonego o korupcję wójta Tadeusza D. oraz całej rady Gminy.

Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba poinformowała, że kandydaci do rady Gminy mogą być zgłaszani do 11 października, natomiast kandydaci na wójta do 16 października.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada już, że powalczy o zwycięstwo w Piekoszowie. Prezes partii w regionie Krzysztof Lipiec nie wskazuje jednak swojego kandydata. Z wyborczej rywalizacji chce natomiast zrezygnować Platforma Obywatelska. Jej lider w powiecie kieleckim Zdzisław Wrzałka stwierdził, że wybory nowego wójta nie mają teraz sensu. Platforma wystawi jednak swoją listę w wyborach do Rady Gminy dodaje Zdzisław Wrzałka.

O kandydowaniu myśli poważnie były wójt Wiesław Jóźwik, inicjator referendum w sprawie odwołania Rady Gminy. Jak poinformował Komitet Referendalny już przekształca się w komitet wyborczy. Choć jak dodaje ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Bez względu na wynik wyborczy nowe władze w Piekoszowie będą zobligowane do realizacji trudnego programu naprawczego. Zobowiązania wymagalne gminy przekroczyły 9 milionów złotych. Sprawująca obecnie władzę w Piekoszowie komisarz Bożena Szczypiór już teraz zapowiada, że w przygotowywanym przez nią projekcie budżetu na przyszły rok nie będzie mowy o żadnych inwestycjach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution