101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ćwiczenia w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

Data publikacji: 30.10.2013 14:01
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Zakończyły się przygotowania do XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Ćwiczenia w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce, to najważniejsze szkolenie dla dowódców, którzy będą kierować przedostatnią misją.

Przez 5 ostatnich dni, pół tysiąca żołnierzy sprawdzało swoje umiejętności na interaktywnym systemie symulacji pola walki, poznawali także  afgańskie obyczaje i podstawy języka. Dowódcy uczyli się rozmawiać i zachowywać podczas spotkań z przedstawicielami tamtejszych władz. Polskie wojsko, podczas XIV zmiany będzie przede wszystkim, doradzać i wspierać Afgańczyków w zapewnieniu porządku publicznego.

Zadowolony ze szkolenia jest dowódca XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, gen. bryg. Cezary Podlasiński z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Jak powiedział jednostka w Kielcach jest świetnie przygotowana do takich ćwiczeń, ma fachowców, którzy potrafią stworzyć warunki odzwierciedlające realne sytuacje na misji w Afganistanie.  

W ćwiczeniach Bagram XIV brali udział żołnierze wojsk amerykańskich i kanadyjskich. Do Afganistanu wyjedzie tysiąc polskich żołnierzy, o ośmiuset mniej niż jest ich tam obecnie, w większości będą to żołnierzy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution