101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pożegnaliśmy Stanisława Szlęzaka

Data publikacji: 14.11.2013 19:34
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczystości pogrzebowe Stanisława Szlęzaka
Fot. Paweł Mikołajczyk / Radio Kielce

Wiele osób żegnało w Tarnobrzegu Stanisława Szlęzaka – dziennikarza, regionalistę i fotografika, kierownika Redakcji Radia Kielce w Tarnobrzegu, a potem w Sandomierzu.

Ryszard Nagórny – marszałek województwa tarnobrzeskiego w latach 90-tych podkreśla, że Stanisław Szlęzak był bardzo bezpośrednim  i kontaktowym człowiekiem, z którym się bardzo dobrze i bez tremy rozmawiało.

Ksiądz Bogusław Pitucha – dyrektor Sandomierskiej Caritas mówi, że Polacy w Solecznikach na Litwie do dziś wspominają Stanisława Szlęzaka, jego akcję zbiórki książek do tamtejszej biblioteki i pomoc świąteczną. Ksiądz przekonał się o tym, kiedy w kwietniu tego roku pojechał na Litwę.

Józef Myjak – regionalista z Tarnobrzega poinformował, że Stanisław Szlęzak nie zdążył zrealizować przygotowywanego na grudzień ogólnopolskiego konkursu "Przydrożne krzyże, kapliczki i świątki”, w który włożył wiele pracy. Na swoich zdjęciach czarno–białych uwieczniał dawny Tarnobrzeg i ludzi. Józef Myjak pamięta szczególnie jego zdjęcie, przedstawiające samorodnego tarnobrzeskiego grajka.

Stanisław Szlęzak pisał też książkę o województwie tarnobrzeskim, refleksjach i przygodach z dziennikarskiej pracy. 11 grudnia skończyłby 73 lata. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution