101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wiesław Jóźwik ma nadzieję, że wygra wybory

Data publikacji: 20.11.2013 10:37
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wiesław Jóźwik
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W niedzielę II tura wyborów wójta Piekoszowa. O stanowisko ubiegają się Zbigniew Piątek popierany przez PiS i Samorząd 2002 Wojciecha Lubawskiego, oraz kandydat bezpartyjny Wiesław Jóźwik.

Gość porannej rozmowy w Radiu Kielce Wiesław Jóźwik ma nadzieję, że gdy wygra wybory będzie potrafił porozumieć się z nową radą, w której zdecydowaną większość mają członkowie PSL lub osoby związane ze Stronnictwem. Liczy, że odwołanie ostatniej Rady oraz zarzuty korupcyjne postawione byłemu wójtowie Tadeuszowi D. nie wpłyną negatywnie na pracę samorządu.

Jednocześnie gość Radia Kielce - przyznał, że sam jako wójt Piekoszowa popełniał błędy i został skazany prawomocnym wyrokiem za próbę wyłudzenia odszkodowania. Były też zastrzeżenia RIO - do gospodarowania finansami gminy.

Odnosząc się do przyszłości Wiesław Jóźwik powiedział, że jest w stanie wyprowadzić gminę z olbrzymich problemów finansowych. Zadłużenie wynoszące 35 mln złotych, czyli 70 % budżetu, zamierza zmniejszyć ograniczając koszty administracji i oświaty.

Jak stwierdził, na pensie urzędników wydaje się rocznie 6 mln złotych , tyle samo na szkoły. Nie można dłużej tolerować sytuacji że np. sekretarz gminy i kierownik GOPS-u zarabiają po 10 tysięcy złotych.  Kandydat zamierza także w ciągu roku wybudować wodociąg do Zajączkowa, aby mieszkańcy mieli bieżącą czystą wodę.

Koszty inwestycji szacuje na 800 tysięcy złotych, a pieniądze mają pochodzić z programu oszczędnościowego.

Wiesław Jóźwik chce także przywrócić nocne oświetlenie i kursowanie miejskich autobusów. Dziś   po południu odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy w Piekoszowie.


Posłuchaj Rozmowy Dnia

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution