101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Łyżwiarze zdominowali kielecki Rynek (foto, video)

Data publikacji: 30.11.2013 08:17
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Na Rynku otwarto sztuczne lodowisko.
Fot. Radio Kielce

Od południa na kieleckim Rynku czynne jest sztuczne lodowisko. Dzisiaj, z okazji jego uroczystego otwarcia, przygotowano wiele atrakcji. Były nimi między innymi pokazy łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu Agnieszki Dulej i Sławomira Janickiego. Wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, uczestnicy mistrzostw świata i Europy, zachęcali w ten sposób kielczan do jeżdżenia na łyżwach.

Ponadto odwiedzając lodowisko można nauczyć się jazdy na łyżwach. Okazja ku temu jest doskonała, ponieważ instruktorem jest Łukasz Jóźwiak, wielokrotny mistrz Polski w łyżwiarstwie figurowym, szerzej znany z telewizyjnego programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Łukasz Jóźwiak przekonywał kielczan, że nauka jazdy na łyżwach nie jest skomplikowana. Radził, aby stawiając pierwsze kroki na lodzie na początek nauczyć się upadać. Wyjaśniał, że dzięki temu można prawie zupełnie wyeliminować ryzyko doznania urazów.

Dzisiaj lodowisko na kieleckim Rynku będzie czynne do godziny 23.00. 45 minut jazdy będzie kosztować w weekendy 10 złotych, a w pozostałe dni tygodnia 8 złotych. Na miejscu można również wypożyczyć łyżwy. Za trzy kwadranse trzeba zapłacić 5 zł.

 

Program Made In Kielce nadawany był z lodowiska na Rynku

Z lodowiska będzie można korzystać codziennie do końca lutego. Nawet przy dodatnich temperaturach, ponieważ nad jakością lodu czuwa wydajny agregat chłodzący. Na tafli o wymiarach 19 na 30 metrów jednocześnie może ślizgać się około 150 osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions