101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Szpital w Czerwonej Górze przejmuje ortopedów z Czarnowa

Data publikacji: 01.12.2013 16:35
Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Czterech lekarzy chce odejść z oddziału chirurgii urazowo- ortopedycznej, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W tej grupie jest m. in. kierownik jednostki - dr Wojciech Armański. Lecznica rozpoczęła już poszukiwania nowych specjalistów.

Dyrektor szpitala Jan Gierada zapewnia, że pacjenci nie odczują zmian, ponieważ w ciągu trzech miesięcy znajdą się osoby, które wypełnią lukę. Nie wyklucza, że w tej grupie będzie także lekarz z tytułem profesora. Odejście specjalistów może jednak spowodować komplikacje- przygotowany z myślą o ortopedach, nowy blok operacyjny w oddziale ratunkowym, prawdopodobnie zostanie przeznaczony pod potrzeby innej specjalności.

Odchodzący z Czarnowa medycy przejdą do szpitala w Czerwonej Górze, gdzie dopiero powstaje oddział ortopedii. Jan Gierada uważa, że tworzenie nowej jednostki, kosztem lecznicy na Czarnowie nie jest właściwe. W jego opinii, szpitale podlegające marszałkowi powinny ze sobą współpracować, a nie konkurować. Dodaje, że lekarzy przejęto, wbrew obietnicom dyrekcji szpitala w Czerwonej Górze.

Te zarzuty odpiera dyrektor Youssef Sleiman. Szef lecznicy w Czerwonej Górze zapewnia, że nie zachęcał nikogo do porzucenia pracy, a ortopedzi zgłosili się do niego sami. - Każdy ma prawo wyboru miejsca pracy, ja nie mam pretensji do dyrektora Gierady, że do kierowanej przez niego placówki odchodzi anestezjolog, dotychczas pracujący u mnie - mówi.

Oddział ortopedii w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze ma zostać otwarty najpóźniej w marcu przyszłego roku.

Wićej na temat w poniedziałkowej Rozmowie Dnia. Gościem audycji będzie wicemarszłaek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz.

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce