101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szpital w Czerwonej Górze przejmuje ortopedów z Czarnowa

Data publikacji: 01.12.2013 16:35
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpital Czerwona Góra
Fot.

Czterech lekarzy chce odejść z oddziału chirurgii urazowo- ortopedycznej, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W tej grupie jest m. in. kierownik jednostki - dr Wojciech Armański. Lecznica rozpoczęła już poszukiwania nowych specjalistów.

Dyrektor szpitala Jan Gierada zapewnia, że pacjenci nie odczują zmian, ponieważ w ciągu trzech miesięcy znajdą się osoby, które wypełnią lukę. Nie wyklucza, że w tej grupie będzie także lekarz z tytułem profesora. Odejście specjalistów może jednak spowodować komplikacje- przygotowany z myślą o ortopedach, nowy blok operacyjny w oddziale ratunkowym, prawdopodobnie zostanie przeznaczony pod potrzeby innej specjalności.

Odchodzący z Czarnowa medycy przejdą do szpitala w Czerwonej Górze, gdzie dopiero powstaje oddział ortopedii. Jan Gierada uważa, że tworzenie nowej jednostki, kosztem lecznicy na Czarnowie nie jest właściwe. W jego opinii, szpitale podlegające marszałkowi powinny ze sobą współpracować, a nie konkurować. Dodaje, że lekarzy przejęto, wbrew obietnicom dyrekcji szpitala w Czerwonej Górze.

Te zarzuty odpiera dyrektor Youssef Sleiman. Szef lecznicy w Czerwonej Górze zapewnia, że nie zachęcał nikogo do porzucenia pracy, a ortopedzi zgłosili się do niego sami. - Każdy ma prawo wyboru miejsca pracy, ja nie mam pretensji do dyrektora Gierady, że do kierowanej przez niego placówki odchodzi anestezjolog, dotychczas pracujący u mnie - mówi.

Oddział ortopedii w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze ma zostać otwarty najpóźniej w marcu przyszłego roku.

Wićej na temat w poniedziałkowej Rozmowie Dnia. Gościem audycji będzie wicemarszłaek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions