101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Choinka pod Choinkę 2013

29 230,11 złotych uzbieraliśmy w tegorocznej jedenastej już akcji "Choinka po choinkę". W ramach tego przedsięwzięcia, od poniedziałku do piątku licytowaliśmy świąteczne drzewka ufundowane i przystrojone przez znane, lubiane, szanowane i podziwiane osoby i instytucje. W tym roku byli z nami: rektor Politechniki Świętokrzyskiej, prof. Stanisław Adamczak, mieszkańcy Daleszyc, ojcowie Oblaci ze Świętego Krzyża, żołnierze z kieleckiej Bukówki oraz uczniowie i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży świątecznych drzewek i ozdób przeznaczymy na stypendia dla uzdolnionej świętokrzyskiej młodzieży. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za udział w licytacjach.

Fundatorami choinek w ostatnich latach byli m.in.: Małgorzata Tusk - żona premiera RP, piłkarz reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, kucharz i podróżnik Robert Makłowicz, aktor teatralny i filmowy Jerzy Stuhr, zespół T-Love, wokalista Andrzej Piaseczny, malarka Ola Makowska, aktorzy popularnych seriali "Ojciec Mateusz" i "Klan", Dom Opieki Rodzinnej z Pierzchnicy, piłkarze Korony Kielce, drużyna Vive Targów Kielce, trener Bogdan Wenta, Ojcowie Oblaci z klasztoru na Świętym Krzyżu, rektorzy kieleckich uczelni i samorządowcy. W naszą akcję zaangażowani byli także aktorka Anna Dymna oraz piosenkarka Ewa Bem.

Dzięki darczyńcom udało się ufundować stypendia dla 6 młodych, utalentowanych osób, wyremontować i pięknie urządzić będącą w bardzo złym stanie świetlicę dla małych pacjentów jedynego w województwie szpitala dziecięcego w Kielcach. Kupiliśmy także laptopy dla uczniów przyszpitalnej szkoły, dzięki czemu nauka w tak trudnych warunkach stała się dla nich łatwiejsza i przyjemniejsza. Pamiętaliśmy również o naszych Rodakach na Wschodzie - wyposażyliśmy świetlicę w Wierszynie na dalekiej Syberii. Przygotowywaliśmy też paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego województwa.

Pięć tysięcy złotych - tę rekordową sumę uzyskaliśmy podczas licytacji choinki, ufundowanej przez żonę premiera - Małgorzatę Tusk w 2011 roku.

ZOBACZ HISTORIĘ AKCJI

Nasi tegoroczni stypendyści:

W tym roku będziemy kontynuować, to co zaczęliśmy w zeszłym roku. Pieniądze zebrane podczas licytacji przeznaczymy na ufundowanie rocznych stypendiów dla zdolnych młodych uczniów,  których sytuacja finansowa nie jest najlepsza.

Partnerem akcji jest Świętokrzyski Fundusz Lokalny, który wydzielił  specjalne subkonto i to tam wpływają pieniądze z licytacji.

Możecie również wpłacać dobrowolne kwoty na konto:

08 1060 0076 0000 3300 0075 1195
Bank BPH SA
W treści przelewu powinien się znaleźć opis: „Darowizna na program stypendialny ”.

Przedstawiamy tegorocznych stypendystów z ich zdolnościami i marzeniami. 

Anna Kaczmarczyk

Od wielu lat interesuję się literaturą i językami obcymi, uczę się języka angielskiego, francuskiego i włoskiego, w gimnazjum uczyłam się języka niemieckiego. Oprócz tego, w kręgu moich zainteresowań jest teatr, kino, muzyka i podróże, poznawanie nowych kultur. Moje zainteresowania idą w parze z talentem do nauki języków obcych. Chciałabym nadal poznawać obce języki, by w przyszłości studiować na kierunku lingwistycznym. Być może zostanę tłumaczem symultanicznym, lub tłumaczem książek? Obecnie uczęszczam do II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Karolina Sala

Matematyka, geografia, języki obce są moimi ulubionymi przedmiotami w szkole. Moim zamiarem jest poszerzanie wiedzy z tych przedmiotów, poprzez korzystanie z fachowej literatury. Bardzo lubię podróże, poznawanie nowych miejsc, nowych ludzi. Uwielbiam fotografować, na zdjęciach starając się uwiecznić to, co w danej chwili najbardziej mnie zaintryguje. Chciałabym dalej rozwijać się w tej dziedzinie, uczyć się od profesjonalistów, na przykład poprzez udział w warsztatach, czy z fachowej literatury. Uczęszczam do II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Hubert Długosz

Uczeń Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Uzdolniony plastycznie i muzycznie. Od kilku lat uczy się grać na instrumencie klawiszowym i gitarze. Ulubionymi szkolnymi przedmiotami naszego stypendysty są chemia, biologia, fizyka oraz historia. Chce rozwijać swoje pasje. Pomoże mu w tym uzyskane stypendium. 

Zuzanna Nitek

Pasjonuje się fotografią, językami obcymi, śpiewem i teatrem. Ponoć bardzo dobrze gotuje. Marzeniem naszej stypendystki jest zwiedzić świat w charakterze fotografa pisma National Geographic. Lubi spędzać czas w gronie przyjaciół. Dzięki nim naprawdę czuje, że żyje. Uwielbia powiększać swoją kolekcję filmów, a w długie zimowe wieczory cieszyć się jej perełkami. Uczę się w II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Natalia Ziółkowska

Pracowitość i ambitność to jej główne cechy. Wykorzystuje je nie tylko w szkole, ale także poza nią poprzez śpiewanie i pływanie. Interesuje się poezją i biologią. Wielką radość sprawia jej nauka języków obcych: angielskiego i niemieckiego, dlatego postanowiła rozpocząć naukę języka norweskiego. Oprócz tego lubi spotykać się ze znajomymi oraz oglądać filmy. Uczę się w 2 klasie Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Starachowicach.

Akcję promują - pastorałka nagrana przez Andrzeja Krzywego, dziennikarzy i przyjaciół Radia Kielce oraz kartka namalowana przez Tosię Majewską.

POSŁUCHAJ PASTORAŁKI


Licytacje odbywały się codziennie,
od 16 do 20 grudnia

W tym roku fundatorami choinek zostali:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution