101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Inni nie gorsi - kalendarz 2014

Data publikacji: 16.01.2014 20:36
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Prezentacja kalendarza na rok 2014 wydanego w ramach kampanii społecznej Inni  nie gorsi.

Prezentacja kalendarza na rok 2014, wydanego w ramach kampanii społecznej "Inni - nie gorsi".
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Krzysztof Gołuch wygrał konkurs fotograficzny "Inni nie gorsi", ogłoszony przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę. Zwycięska fotografia trafiła na okładkę specjalnego kalendarza. Konkurs był elementem kampanii, która ma podnieść świadomość na temat różnorodności społecznej.

Autor zwycięskiego zdjęcia jest zawodowym fotografem. Na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi, dlatego jak podkreśla, zrobienie dobrej fotografii związanej z tematem konkursu nie było dla niego trudne. Zwycięskie ujęcie zostało wykonane kilka lat temu.Krzysztof Gołuch opisuje, że przedstawia niepełnosprawnego rugbystę. Sportowiec na wózku przytula do siebie żonę.

Na konkurs spłynęło prawie 200 prac, w większości spoza naszego regionu. Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba przypomniała, że zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii przedstawiającej ideę tolerancji i walkę z dyskryminacją mniejszości. Jak dodała, umiejętne fotografowanie odmienności jest bardzo trudne.

Zdobywca głównej nagrody, oprócz miejsca na okładce kalendarza, dostał także czek na dwa i pół tysiąca złotych. Pozostałe zdjęcia przygotowali pracownicy Urzędu Wojewódzkiego: Bartosz Śmietański i Mateusz Wolski. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution