101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stowarzyszenie i samorząd nominowane do nagrody

Data publikacji: 17.01.2014 17:05
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Herb Starachowic

Herb Starachowic
Fot.

Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice wspólnie i władze samorządowe miasta zostały nominowane przez Fundację Batorego, do Nagrody Super Samorząd za rok 2013. Wyróżnienie jest przyznawane za wykonanie konkretnego zadania, angażującego lokalne władze i mieszkańców.

Stowarzyszenie JES postanowiło postarać się o powołanie w mieście pełnomocnika do spraw młodzieży. Udało się to, mimo że w czasie trwania procedury, prezydent Starachowic został skazany za korupcję. Olga Skarżyńska z Fundacji Batorego zaznacza, że o funkcjonowaniu samorządu nie decyduje jedna osoba.

"Jeśli jedna osoba robi coś nagannego, to nie oznacza, że należy potępiać całą społeczność lokalną. My nagradzamy konkretne działanie, a w tym przypadku inicjatywa Stowarzyszenia JES na rzecz młodzieży starachowickiej wykonana została bardzo dobrze"- podkreśliła Olga Skarżyńska.

Piotr Babicki ze Stowarzyszenia JES podkreśla, że powołanie rzecznika młodzieży, to efekt kilkumiesięcznej pracy, spotkań z młodymi ludźmi, przedsiębiorcami i władzami miasta. To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi.

Zastępca prezydenta Starachowic Małgorzata Szlęzak wyjaśnia, że z pomocy przedstawiciela młodzieży w ratuszu, przy realizacji różnego rodzaju inicjatyw mogą korzystać m.in. organizacje pozarządowe, Młodzieżowa Rada Miasta i niezrzeszeni młodzi ludzie.

Nominację do nagrody Super Samorząd otrzymało 13 samorządów, z 8 województw. Starachowice są jedynym reprezentantem regionu świętokrzyskiego. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim, która odbędzie się 28 lutego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution