101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowoczesna baza sportów wodnych nad zalewem w Cedzynie

Data publikacji: 20.01.2014 15:39
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Żagle na maszt!
Fot. Radio Kielce

Klub Morski Horn w Kielcach – czyli pasjonaci żeglarstwa zrzeszeni w stowarzyszeniu, chcą wybudować nad zalewem w Cedzynie profesjonalną bazę sportów wodnych. Ośrodek  służyłby nie tylko członkom klubu, ale także innym żeglarzom, ratownikom wodnym a przede wszystkim mieszkańcom regionu.

Stowarzyszenie zamierza postawić hangar na łodzie i budynki z salą szkoleniową,  a także planuje zorganizować wypożyczalnię sprzętu wodnego, kąpielisko i plażę oraz pomosty do cumowania – poinformował Adam Rogaliński z Klubu Horn.

W planach jest także wybudowanie parkingu i wyznaczenie trasy rowerowej wokół zalewu, która poza sezonem, mogłaby być trasą konną czy biegową.

Klub HORN dzierżawi ponad 3 tysiące metrów kwadratowych gruntu przy tamie w Cedzynie. W ciągu najbliższych 3-4 miesięcy powstanie projekt budowlany. Jeśli organizacja otrzyma pozwolenie na budowę i  pozyska  pieniądze,  ośrodek powstanie  w ciągu dwóch lat. Jak dodał Adam Rogaliński Klub liczy na wsparcie unijne.

Jak dodał Adam Rogaliński odbyły się już pierwsze rozmowy na ten temat i projekt zyskał  przychylność Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Wstępne koszty budowy ośrodka to półtora miliona złotych.  Miałby on powstać w ciągu dwóch lat.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution