101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Włodzimierz Stępień nie będzie wiceprzewodniczącym Sejmiku?

Data publikacji: 21.01.2014 16:10
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kongres Wojewódzki Twojego Ruchu w Kielcach

Kongres Wojewódzki Twojego Ruchu w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Włodzimierz Stępień, przewodniczący zarządu wojewódzkiego Twojego Ruchu straci najprawdopodobniej stanowisko wiceprzewodniczącego Sejmiku województwa świętokrzyskiego. W tej sprawie trwają nieoficjalne rozmowy prowadzone między Sojuszem Lewicy Demokratycznej a Polskim Stronnictwem Ludowym – dowiedziało się Radio Kielce.

Propozycja odwołania Włodzimierza Stępnia pojawiła się podczas ubiegłotygodniowej rozmowy lidera SLD w regionie Andrzeja Szejny z marszałkiem Adamem Jarubasem. „Życzeniem Sojuszu jest, by stanowisko wiceprzewodniczącego objął radny Józef Grabowski. Wniosek jest czymś naturalnym, bo Włodzimierz Stępień zaangażował się w działalność innej formacji politycznej” – powiedział Radiu Kielce Andrzej Szejna.

Sam Włodzimierz Stępień nie chce komentować doniesień o swoim odwołaniu. Powiedział jedynie, że spodziewał się takiego kroku po wczorajszym wystąpieniu posła Sławomira Kopycińskiego, w którym zażądał on dymisji marszałka Jarubasa. Z kolei poseł Kopyciński próbę odwołania partyjnego kolegi nazywa aktem politycznej zemsty.

O próbie zmiany w prezydium nic oficjalnie nie wie jeszcze koalicjant PSL – Platforma Obywatelska. Wicemarszałek Grzegorz Świercz, który jest jednocześnie szefem klubu radnych PO w Sejmiku stwierdził, że poczeka z decyzją w tej sprawie do złożenia oficjalnego wniosku. Wniosek w sprawie odwołania Włodzimierza Stępnia ze stanowiska wiceprzewodniczącego ma zostać złożony na najbliższej sesji Sejmiku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution