101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rezydenci w świętokrzyskich szpitalach

Data publikacji: 14.02.2014 15:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpital Wojewódzki w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

26 etatów rezydenckich przyznało Ministerstwo Zdrowia świętokrzyskim szpitalom. Rezydentura pozwala lekarzowi, wykształcić się w konkretnej specjalizacji. Dla szpitala, to atrakcyjna forma zatrudniania pracownika, ponieważ pensję wypłaca mu ministerstwo.

Zdaniem wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Kielcach, dr Krzysztofa Bidasa, nie ma problemu z obsadzaniem tych stanowisk - kłopot, to zbyta mała liczba przyznanych rezydentur. Jak dodaje, średnia wieku specjalistów w regionie, to 60 lat. Dzieje się tak dlatego, że w regionie brakuje nowych, młodych specjalistów.

Podobnego zdania jest dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku - Kamiennej, Andrzej Jarzębowski. Jak mówi, tylko skarżyska lecznica potrzebuje kilku rezydentów. Chętnie przyjęłaby lekarzy, którzy chcieliby kształcić się w specjalizacjach: anestezjolog, pediatra, neonatolog oraz chirurg.

Także w ubiegłym roku Ministerstwo Zdrowia przyznało województwu świętokrzyskiemu niecałych 30 etatów rezydenckich.

W tym roku, najwięcej miejsc przyznano w specjalizacjach dziecięcych, po dwa etaty - psychiatrii dziecięcej oraz pediatrii. Po jednej rezydenturze, Minister Zdrowia przyznał m. in.: na chirurgię, neurologię, neurochirurgię, kardiochirurgię i anestezjologię.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution