101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie Victorie rozdane

Data publikacji: 04.03.2014 21:23
Autor: Stanisław Blinstrub , Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Władze samorządowe województwa wręczyły Świętokrzyskie Victorie

Władze samorządowe województwa wręczyły Świętokrzyskie Victorie
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Profesor Regina Renz, Miasto i Gmina Chęciny oraz Uzdrowisko Busko Zdrój S.A. –laureatami Świętokrzyskiej Victorii – dorocznej nagrody samorządu województwa.

Osobowością w ocenie kapituły okazała się profesor Regina Renz, piastująca obecnie funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Uprawnień Akademickich w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wręczający statuetkę profesor Stanisław Żak przypomniał w laudacji zasługi pani rektor w utworzeniu w Kielcach uniwersytetu.

Była rektor Akademii Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Humanistyczno -  Przyrodniczego, a następnie uniwersytetu klasycznego, jakim jest UJK, podkreśliła, że powstanie w Kielcach uczelni  jest min. zasługą całego środowiska akademickiego.    

Miasto i Gmina Chęciny otrzymały statuetkę  w kategorii „Samorządność”. Kapituła doceniła pozyskanie funduszy na realizację wielu projektów. Dzięki temu w ostatnich latach gmina przeżywa prawdziwy boom – informuje burmistrz Robert Jaworski.

W kategorii „Przedsiębiorczość” statuetka Victori trafiła do Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. Prezes firmy Wojciech Legawiec przyznaje, że sanatoria się rozbudowują i unowocześniają swoje zaplecze. W ubiegłym roku nasze sanatorium odwiedziło prawie 25 tysięcy kuracjuszy,  z czego 70 procent stanowią osoby spoza  regionu.  

Gala Świętokrzyskiej Victorii odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kultur w Kielcach. W gali zaprezentowali się miejscowi artyści, a gwiazdą wieczoru był Łukasz Zagrobelny, który zaśpiewał w towarzystwie świętokrzyskich filharmoników.

ZOBACZ ZDJECIA Z KONCERTU

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution