101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozpoczęły się Targi Edukacja

Data publikacji: 26.03.2014 13:34
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Rozpoczęły się Targi Edukacja.

Rozpoczęły się Targi Edukacja.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

115 wystawców prezentuje swoją ofertę podczas odbywających się w Kielcach Targów Edukacja. Na terenie hal wystawienniczych obecni są zarówno wydawcy podręczników, jak i firmy produkujące wszelkiego rodzaju pomoce naukowe, a nawet meble szkolne czy place zabaw.

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się jednak szkoły, które podczas  imprezy promują się, zachęcając swoją ofertą edukacyjną uczniów i studentów. W tym celu znad Bałtyku do Kielc przyjechała Ewelina Jankowska - która reprezentuje Akademię Morską ze Szczecina. 

Jak powiedziała wspólnie z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym promuje studiowanie w Szczecinie. - Dla kogoś, kto całe życie widział góry, być nad morzem, żyć nad morzem, to jest coś fantastycznego – przekonywała licealistów zastanawiających się nad wyborem uczelni.

Wśród zwiedzających hale targowe przeważa młodzież. Z całego województwa przyjechali gimnazjaliści i licealiści szukający dla siebie kolejnych szkół. Podczas targów chcą poznać ofertę placówek, które ich interesują.

W ramach targów, rozpoczęło się Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, na którym swoimi doświadczeniami będą się wymieniać osoby sprawujące funkcje kierownicze w oświacie.

Dziewiętnaste Targi Edukacyjne potrwają do piątku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution