101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Turystyka zdrowotna najważniejsza dla regionu świętokrzyskiego

Data publikacji: 27.03.2014 10:19
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jacek Kowalczyk gościem Rozmowy Dnia
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Już nie Góry Świętokrzyskie, ale Ponidzie, a przede wszystkich buskie sanatoria przyciągają wczasowiczów i turystów przyjeżdżających do województwa świętokrzyskiego. W ubiegłym roku nasz region odwiedziło 1 mln 700 tysięcy osób z czego połowa przebywała na Ponidziu.

Dotychczas w strategii rozwoju regionu kładziono nacisk na turystykę weekendową i agroturystykę. Jednak oczekiwania przyjeżdżających zmieniają się. 

W przygotowywanej strategii rozwoju turystyki w latach 2014-2020 priorytetem będzie turystyka zdrowotna, mówi dyrektor departamentu turystyki w urzędzie marszałkowskim Jacek Kowalczyk. Nie będzie się ona jednak ograniczała tylko do typowych sanatoriów, ale zostanie rozszerzona o obiekty typu wellness i Spa. 

Jego zdaniem swoją ofertę powinny także zmodyfikować działające w województwie ośrodki turystyczne. Ich propozycje, powinny być łączone, aby przyjeżdżający nie ograniczali swojego pobytu do jednego miejsca, ale by mogli w sposób zorganizowany zobaczyć także inne atrakcje. Jako przykład podał ofertę Kurozwęk, Pacanowa i Sichowa Dużego, gdzie turyści mogą skorzystać z trzech różnych miejsc noclegowych i trzech ofert turystycznych.

Jacek Kowalczyk dodał, że nową atrakcją regionu będzie budowana sieć ścieżek rowerowych i ta forma wypoczynku także powinna być promowana. Uzupełnieniem oferty pozostają gospodarstwa agroturystyczne i kojarzone już z regionem atrakcje turystyczne, czy imprezy plenerowe, które ściągają wielu gości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions