101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Turystyka zdrowotna najważniejsza dla regionu świętokrzyskiego

Data publikacji: 27.03.2014 10:19
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Wojciech Habdas / Radio Kielce

Już nie Góry Świętokrzyskie, ale Ponidzie, a przede wszystkich buskie sanatoria przyciągają wczasowiczów i turystów przyjeżdżających do województwa świętokrzyskiego. W ubiegłym roku nasz region odwiedziło 1 mln 700 tysięcy osób z czego połowa przebywała na Ponidziu.

Dotychczas w strategii rozwoju regionu kładziono nacisk na turystykę weekendową i agroturystykę. Jednak oczekiwania przyjeżdżających zmieniają się. 

W przygotowywanej strategii rozwoju turystyki w latach 2014-2020 priorytetem będzie turystyka zdrowotna, mówi dyrektor departamentu turystyki w urzędzie marszałkowskim Jacek Kowalczyk. Nie będzie się ona jednak ograniczała tylko do typowych sanatoriów, ale zostanie rozszerzona o obiekty typu wellness i Spa. 

Jego zdaniem swoją ofertę powinny także zmodyfikować działające w województwie ośrodki turystyczne. Ich propozycje, powinny być łączone, aby przyjeżdżający nie ograniczali swojego pobytu do jednego miejsca, ale by mogli w sposób zorganizowany zobaczyć także inne atrakcje. Jako przykład podał ofertę Kurozwęk, Pacanowa i Sichowa Dużego, gdzie turyści mogą skorzystać z trzech różnych miejsc noclegowych i trzech ofert turystycznych.

Jacek Kowalczyk dodał, że nową atrakcją regionu będzie budowana sieć ścieżek rowerowych i ta forma wypoczynku także powinna być promowana. Uzupełnieniem oferty pozostają gospodarstwa agroturystyczne i kojarzone już z regionem atrakcje turystyczne, czy imprezy plenerowe, które ściągają wielu gości.

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce