101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pierwszy krok do budowy nowego osiedla

Data publikacji: 31.03.2014 12:04
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rynek Urząd Miasta

Rynek, Urząd Miasta
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Pierwszy poważny krok do budowy osiedla Dąbrowa II w Kielcach. Na najbliższej sesji Rady Miasta, Miejski Zarząd Dróg wystąpi o przekazanie 400 tysięcy złotych na opracowanie projektu sieci dróg w nowej dzielnicy. Inwestycja drogowców otworzy mieszkańcom możliwość rozpoczęcia przygotowań do budowy domów.

Jak informuje rzecznik Miejskiego Zarząd Dróg, po otrzymaniu pieniędzy z budżetu miasta, instytucja ogłosi przetarg na zaprojektowanie sieci ulic. Dopiero z tym dokumentem będzie można myśleć o kolejnych postępowaniach i budowie nowych dróg.

O potrzebie uregulowania spraw, związanych z infrastrukturą w tym miejscu mówi się od wielu lat, jednak do tej pory, ze względu na wysokie nakłady, które trzeba ponieść nie inwestowano w tę część miasta. Teraz jest szansa, że sprawa nabierze rozpędu.
 
Mocno w inwestycję chcą też zaangażować się właściciele gruntów, którzy powołali inicjatywę lokalną i są gotowi częściowo ponieść koszty stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Jak informowaliśmy, spotkali się w tej sprawie z prezydentem Wojciechem Lubawskim i wspólnie opracowano plan działań.
 
Osiedle Dąbrowa II ma powstać na 80-hektarowym terenie, usytuowanym w północnej części miasta. Wokół centrum ze sklepami, szkołą i przychodnią znajdą się domy jednorodzinne oraz tereny rekreacyjne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution