101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Kielce mają zdolnych gimnazjalistów

Data publikacji: 04.04.2014 15:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Kamil Król / Radio Kielce

Co trzeci zdolny gimnazjalista uczy się w Kielcach. Tak można podsumować wyniki konkursów przedmiotowych dla uczniów. Ich oficjalne wyniki przedstawiło świętokrzyskie kuratorium oświaty. W konkursach rywalizowali przedstawiciele wszystkich 207 gimnazjów z województwa. Po trzech etapach wyłoniono 259 laureatów, 95 z nich uczy się w Kielcach.

Dobre wyniki w konkursach pozwalają na zwolnienie z części egzaminów gimnazjalnych, laureaci automatycznie dostają najwyższy możliwy wynik.

Grzegorz Bień, świętokrzyski wicekurator oświaty podkreśla, że w dużych miastach łatwiej o dobry wynik, ale odpowiednia praca ze zdolnym uczniem pozwala na triumf również dzieciom z niewielkich miejscowości.

- To pochodna atmosfery tworzonej wokół pracy z uczniem zdolnym, a tacy są w każdym zakątku województwa. Mamy zwycięzców z Końskich, z malutkiego Gowarczowa i Pińczowa. To nie są wielkie metropolie - podkreśla Grzegorz Bień. Zdaniem wicekuratora, ciągle za mało jest samorządów, które razem z dyrektorami szkół tworzą system motywacyjny, przyznając na przykład nagrody finansowe, dla nauczycieli pracujących ze zdolnymi uczniami.

Najzdolniejsi uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje podczas pilotażowego programu dla młodych talentów, który przygotowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Jak mówi Jacek Wołowiec, dyrektor centrum, młodzi ludzie będą prowadzić własne projekty badawcze.

- Chcemy naszym przedsięwzięciem objąć około 400 uczniów. Oczywiście laureaci mają pierwszeństwo. Uczniowie z naukowcami i nauczycielami będą realizować projekty uczestnicząc jednocześnie w zajęciach, odbywających się w pracowniach UJK - informuje.

W planach są również wyjazdy edukacyjne, m. in. do Centrum Nauki "Kopernik” w Warszawie. Pierwsze warsztaty naukowe dla najzdolniejszych uczniów rozpoczynają się już w maju.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce