101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nagrody Stowarzyszenia im. Jana Karskiego wręczone

Data publikacji: 06.04.2014 09:42
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
W Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbył się koncert O Duszo Wszelka... podczas którego wręczono nagrody Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbył się koncert "O Duszo Wszelka..." podczas którego wręczono nagrody Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W Kielcach trwają Chrzescijańsko-Żydowskie Spotkania SZALOM-POKÓJ. W Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbył się koncert "O Duszo Wszelka..." podczas którego wręczono nagrody Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.

Nagrodę im. Hany Goldszajd i Dawidka Rubinowicza dedykowaną pedagogom ze względu na ich szczególną rolę w krzewieniu postaw akceptacji i otwartości na innych oraz szacunku i poszanowania ludzkiej godności otrzymała Barbara Tkacz - nauczycielka historii z gimnazjum w Radoszycach. Zaś nagrody Menora Przyjaźni przyznawane w dowód uznania za działalność publicystyczną i dziennikarską w dialogu chrzescijańsko-żydowskim otrzymali:  prof. Stanisław Meducki i redaktor Jerzy Daniel, którzy historią kieleckich Żydów, w tym także pogromu kieleckiego zajmują się od kilkudziesięciu lat i poświęcili tej tematyce wiele publikacji.

W uroczystym koncercie wzięli udział: 30-osobowy Chór Towarzystwa Przyjaciół Bielin "Sabbaton", Anna Hajduk - pianistka i solistka chóru synagogi warszawskiej Szir Awiw oraz aranżer i reżyser koncertu  - Włodzimierz Kiniorski - znany kielecki muzyk i kompozytor. Swoistym muzycznym hołdem złożonym ofiarom ludobójstwa w Rwandzie były kompozycje Kiniorskiego do fotografii dokumentujących makabryczne mordy z 1994 roku i przemoc w innych częściach świata. Fragmenty koncertu dziś w programie Radia Kielce o godzinie 21.05. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution