101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gry planszowe okazały się sposobem na słotę

Data publikacji: 26.04.2014 15:28
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Gry planszowe w Bibliotece Wojewódzkiej
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

"Kostki zostały rzucone" – pod takim hasłem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się II Otwarte Spotkanie z Grami Planszowymi. Zabawa dla dorosłych i dzieci to element promocji wypożyczalni gier, jaką uruchomiła biblioteka.

"To już drugi raz, gdy zapraszamy mieszkańców Kielc, ale i naszych czytelników. Do ich dyspozycji mamy kolekcję 70 gier" – powiedziała Aneta Strzępka, kierownik działu digitalizacji zbiorów cyfrowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. "Dziś najpopularniejsza okazała się Jenga, gra polegająca na ułożeniu wieży z klocków i ich stopniowe usuwanie z podstawy, tak by nie przewrócić konstrukcji" – dodała.

Do spędzania czasu przy grach planszowych namawiają dziś także członkowie Stowarzyszenia „Spektrum Możliwości”, które organizuje w Miedzianej Górze nocny maraton dla graczy. Do dyspozycji chętnych będą gry należące do Stowarzyszenia, ale też wypożyczone ze zbiorów kieleckiej biblioteki. "Będzie to spotkanie także dla miłośników filmu, bo planujemy pokaz trylogii Władcy Pierścieni w wersji reżyserskiej, czyli nieco wydłużonej" – powiedział Maciej Labuda ze Stowarzyszenia.

10 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie - tym razem będą prezentowane gry słowne. Początek spotkania zaplanowano na godz. 9.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution